sobota, 26 kwiecień 2025
Wspólna praca to sukces

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy rozpoczyna współpracę z grójeckim Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej.

9 marca br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy odbyła się szczególna uroczystość stanowiąca ważne wydarzenie w życiu całej społeczności szkolnej. Zaproszeni goście, wśród których mieliśmy zaszczyt powitać: pana doktora Sławomira Chmielewskiego – Burmistrza Gminy i Miasta Mogielnica, pana Grzegorza Michalskiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej, pułkownika Andrzeja Kozerę i pułkownika Piotra Janickiego oraz żołnierzy i pracowników Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej, księdza kanonika doktora Grzegorza Wolskiego – proboszcza Parafii Świętego Floriana Męczennika w Mogielnicy, pana Roberta Lipca – radnego Rady Powiatu Grójeckiego oraz Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mogielnicy, radnych Rady Miejskiej w Mogielnicy, a także uczniowie, rodzice i nauczyciele, byli świadkamipodpisania umowy o współpracy z Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej. Inicjatywie tej przyświeca idea rozwijania kooperacji na rzecz obronności państwa, budowania tożsamości narodowej, wychowania młodzieży w duchu patriotycznym i edukacji proobronnej ze szczególnym uwzględnieniem umacniania etosu oraz kultywowania chlubnych tradycji Wojska Polskiego, a także promocji dokonań i osiągnięć obu instytucji.
Warto pamiętać, iż Zespół Szkół Ogólnokształcących w Mogielnicy nigdy nie był jedynie miejscem czy instytucją, ale zawsze zwartą społecznością tworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników obsługi, którzy oddali szkole swoje umiejętności, entuzjazm i serce. Wokół naszej palcówki zawsze gromadziły się osoby kreatywne, poszukujące najlepszych rozwiązań oraz otwarte i wrażliwe na potrzeby uczniów. Nawiązanie współpracy z jednostką wojskową, otwierające nowy rozdział w historii naszej szkoły, jest tego najlepszym dowodem.
Dla uczczenia tego wyjątkowego wydarzenia nasi uczniowie wystąpili z pięknym programem artystycznym o charakterze patriotycznym, który przygotowali pod kierunkiem pań: Anny Haraśnej, Mirosławy Koperskiej, Beaty Kotlarz oraz Ewy Ścisłowskiej. Chwili zadumy towarzyszyły znane pieśni w wykonaniu chóru pod kierunkiem p. Marioli Kuźmy i p. Agnieszki Kłujszo-Juścikowskiej oraz Orkiestry Marszowo-Swingowej z Mogielnicy. Uczniowie szkoły zaprezentowali także mistrzowskie układy taneczne opracowane pod czujnym okiem pań: Dagmary Janickiej i Wioletty Oziemskiej. Wśród tańców znalazł się Polonez Grójecki, który ma swoje korzenie w Liceum Pedagogicznym w Mogielnicy. Dzieło skomponował nauczyciel muzyki Marian Nowicki, a słowa napisał polonista Jan Borysiak wraz ze swymi uczniami.
Od wielu lat utwór uświetniał liczne uroczystości szkolne i środowiskowe.  To dzięki niemu 9 marca 2023 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących przeszłość spotkała się z teraźniejszością.
Głównymi koordynatorkami tego niecodziennego spotkania były:  pani dyrektor Małgorzata Tabor i pani dyrektor Aldona Omen-Wrzesińska.
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa wyposażenia indywidualnego żołnierzy oraz sprzętu wojskowego. Po części oficjalnejuczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali zaprezentowany sprzęt, rozmawiali z żołnierzami i pozowali do zdjęć z maskotką Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej.
Był to naprawdę niezwykły dzień, obfitujący w wiele atrakcji, pełen radości, a także zadumy i wzruszeń. Dzień, który otworzył nowe perspektywy rozwoju przed uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy.

Wspólna praca to sukces
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów